Taksim Kurye

Taksim KuryeTaksim kurye ismi ile KuryePERA kurye Taksim'de bir şube açma oluşumuna gitmiştir. Taksim kurye ismi ile faaliyete geçen şubemizMoto Kurye hizmetlerini bölgede bulunan bireysel ve kurumsal müşterilerimizin ayağına getirmiştir. Taksim Kurye, içersinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğu KuryePERA Kurye ailesinin benimsediği "İstanbul'da trafiğin durumu ne olursa olsun, KuryePERA kurye gönderilerinizi istediğiniz adrese zamanında ulaştırmaktadır." ilkesini müşteri memnuniyeti sorumluluğu ile uygulayan şubelerindendir.

2000 yılında hizmete girenTaksim-Levent metro hattı ile ulaşımı iyice rahatlamıştır. Son dönemde ulaşım açısından önemli bir merkez haline gelen Taksim, günümüzde bir meydandan çok bir kavşak özellikleri göstermeye başlamıştır.

Tarihi

  Osmanlı imparatorluğu zamanında, çevresindeki mahallelere su dağıtımı  yapabilmek için günümüzde Taksim Meydanı olarak bilinen noktaya bir su deposu yapma ihtiyacı doğmuştu. Ayrıca depolanacak suyu dağıtmak, taksim etmek için küçük bir yapı, yani maksem yapıldı. Böylece Meydan adını, o dönemde Galata-Beyoğlu suyunun "taksim edildiği" mekan olduğu için, Taksim Maksemi'nden almıştır;

Meydanın özellikleri

Meydan haline getirilmeden önce, eski evlerin sıralandığı dar bir bölge olan Taksim semti, meydan haline getirilip genişletildikten sonra ki geçen zamanda şu anki görünümünü almıştır. 
Taksim Meydanın ortasında bulunan Cumhuriyet Anıtı ulusal günlerde tören yeri olarak kullanıldığı gibi İstiklal Caddesi ve çevresinde zaman geçirmek için gelenlerin buluşma yeri görevinide üstlenmiştir. Taksim Meydanın başlangıcındanTünel'e kadar nostaljik tramvay sevenleri için çalışır.

 Taksim Meydanı ve çevresinin diğer bir özelliği de kültür, eğlence ve büyük bir alışveriş merkezlerinin burada toplanmış olmasıdır. Çok sayıda mağaza, sinema ve tiyatro salonu, sanat atölyesi, sergi salonu, bar, disko, kafe bulunmaktadır. Özellikle haftasonları Taksim'de 24 saat canlılık vardır; Taksim Meydanın girişinde bulunan büfelerin tamamı 7/24 açıktır. 
1988'deki Taksim, Tarlabaşı, Şişhane yıkımları sonrası, Taksim Cumhuriyet Anıtı'nın oturduğu dairesel taban İstiklal Caddesi yaya yolunun bir parçası halini gelmştir.

  kuryePERA kurye taksim'de aşağıdaki hizmetleri vermektedir.
taksim Motorlu Kurye Hizmeti
taksim Arabalı Kurye Hizmeti
taksim Acil Motorlu Kurye Hizmeti
taksim Ucuz Motorlu Kurye Hizmeti
taksim Express Motorlu Kurye Hizmeti
taksim Yaya Kurye Hizmeti
taksim Gece Motorlu Kurye Hizmeti
taksim Acil İlaç Hizmeti
taksim Ucuz Kurye Hizmeti